Jak działają bramy automatyczne?

Bramy automatyczne są niezwykle efektowne, a do tego bardzo praktyczne. Obecnie mamy kilka rodzajów bram wjazdowych, które powinny być dobrane odpowiednio do kształtu działki, szerokości ulicy oraz wyglądu całej posesji. Do wyboru mamy dwa materiały z jakich są najczęściej wykonywane bramy automatyczne, a mianowicie metalowe lub drewniane. O tym jaki rodzaj bramy wybierzemy powinno stanowić nie tylko kształt działki oraz komfort wjazdu, ale również całościowy wygląd naszego domu i otoczenia. Zarówno bramy wykonane z metalu jak i drewna są piękne i odpowiednio dopasowane będą stanowiły zwieńczenie naszej posesji.

Dobrze dobrana kolorystyka i zdobienia zapewnią elegancję lub przytulny wygląd w zależności od naszych preferencji. Minimalna szerokość bramy to 2,4 metra, jednak jeśli zależy nam na komforcie to warto wybrać nieco szerszą bramę, która będzie nam służyć przez długie lata i nie będziemy narażenia na otarcie naszego samochodu. Warto o tym pomyśleć na samym początku, ponieważ w momencie gdy brama będzie zamontowana trudno będzie wprowadzić jakieś zmiany bez generowania dużych kosztów.

W zależności od kształtu działki można wybrać bramy rozwieralne jedno lub dwuskrzydłowe, lub bramy przesuwalne. Bramy rozwieralne zgodnie z wytycznymi mogą być otwierane tylko i wyłącznie do wewnątrz posesji, dlatego konieczne jest odpowiednie zamontowanie bramy oraz zabezpieczenie przed otwieraniem na zewnątrz poprzez zamontowanie odpowiednim ograniczników. Bramy, które są przesuwane przeznaczone są dla osób posiadających działki, które nie pozwalają na otwieranie bramy, gdyż w ten sposób zabierają zbyt dużo miejsca. Bramy, które są przesuwane są bardzo wygodne i nie musimy się martwić, że podczas otwierania trafią na jakąś przeszkodę np. rowerek dziecka.

Brama automatyczna ma zamontowany przycisk otwierania np. w słupku ogrodzenia i jest otwierana za pomocą pilota. Przy tym należy pamiętać, że rodzaj napędu musi być odpowiednio dobrany do wielkości oraz ciężkości bramy. Dla bram wykonanych z ciężkiego żeliwa nie można zamontować takiego samego napędu jak w przypadku bram wykonanych z lekkiego aluminium czy drewna.Bramy automatyczne otwierane rozwieralnie mają zamontowany przycisk w słupku ogrodzenia, a w przypadku bram automatycznych przesuwalnych znajduje sie on w obudowie umieszczonej na fundamencie.

Takie rozwiązanie jest stosowanie zazwyczaj w ciężkich bramach oraz takich które są bardzo często używane. Dodatkowo na słupkach zamontowane są fotokomórki, które mają zapobiegać zamknięciu bramy zanim samochód nie wjedzie lub nie wyjedzie. To bardzo ważny element bramy, który chroni nasze auto przed zadrapaniem lub nawet wgnieceniem karoserii. Generalnie należy pamiętać, aby podczas montażu dokładnie zostały zamontowane fotokomórki, chroniące nasz samochód.

Bramy Automatyczne

Najnowsze technologie oraz szybkie tempo życia sprawiają, że chcemy posiadać urządzenia zapewniające komfort oraz wygodę. Z całą pewnością bramy automatyczne zapewniają nam maksimum wygody i dają poczucie bezpieczeństwa, które się przekładają na jakość naszego życia. Wybierając bramę tego typu oszczędzamy czas, w trakcie deszczu nie zmokniemy, a nasz samochód będzie bezpieczniejszy.

Zalety bram automatycznych.

Generalnie większość osób uważa, że brama automatyczna daje po prostu wygodę i rzeczywiście tak jest. W zimie nie musimy wychodzić z ciepłego samochodu, aby otworzyć, a następnie zamknąć bramę, podczas ulewy nie zmokniemy i oszczędzamy sporo czasu każdego dnia.

Jeśli wjazd na posesję znajduje sie od strony ruchliwej ulicy, na której trudno sie zatrzymać, aby otworzyć bramę to takie rozwiązanie jest wręcz perfekcyjne. To bardzo często problem w dużych miastach, gdzie na niektórych ulicach jedynym wygodnym rozwiązaniem są bramy automatyczne. Poznań jest idealnym przykładem tego, że na niektórych ulicach brama automatyczna okazuje się być zbawieniem dla kierowców.

Jednak oprócz tego bramy automatyczne mają wiele innych zalet. Posesje wyposażone w ten typ bramy są bezpieczniejsze, ponieważ w przypadku ewentualnej chęci wdarcia na posesję złodzieja przedostanie się przez taką bramę jest zdecydowanie trudniejsze. Brak konieczności wychodzenia z samochodu chroni przed ewentualną kradzieżą samochodu, w chwili gdy będziemy otwierać bramę, a takie sytuacje zdarzają się naprawdę często.

Dodatkowo jeśli brama automatyczna zostanie zsynchronizowana z innymi urządzeniami to nasze życie będzie dużo wygodniejsze. Obecnie można idealnie zsynchronizować otwieranie bramy wjazdowej oraz garażowej lub też włączanie świateł przed domem. Możliwości jest wiele i tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy najnowsze sprzęty dostępne na naszym rynku.

606-415-865

W jaki sposób dbać o bramy automatyczne?

Będąc szczęśliwym posiadaczem bramy na pilota konieczna jest odpowiednia dbałość o to urządzenie, które tka jak wszystkie inne sprzęty wymaga należytej pielęgnacji i konserwacji, szczególnie, że przez cały rok jest narażona na działanie czynników atmosferycznych.

Generalnie najważniejszą kwestią jest odpowiedni montaż bramy automatycznej. Jeśli zdarzy sie, że brama została źle lub niedbale zamontowana to w szybkim czasie może się okazać, że monter będzie musiał do nas przyjechać. Dlatego tak ważne jest, aby zamontowanie bramy zostało wykonane dokładnie i precyzyjnie, a co najważniejsze zgodnie z przeznaczeniem. Wykorzystanie nieodpowiednich elementów, siłowników, które nie wytrzymują codziennego otwierania i zamykania po kilka razy to najczęstsze problemy jakie sie pojawiają w przypadku bram automatycznych.

Oczywiście po dłuższym użytkowaniu może być konieczne ponowne pomalowanie bramy czy impregnowanie, w zależności od tego z jakiego materiału urządzenie zostało wykonane. Również niezwykle istotne jest czyszczenie bramy, dbałości o szyny w przypadku bram przesuwnych oraz o wszelkie trudno dostępne miejsca, w których mogą zbierać się piasek, liście czy inne śmieci.

Odpowiednia dbałość o bramę, czyszczenie, konserwacja, kontrolowanie napędu zapewnią nam długie i bez awaryjne użytkowanie. Naprawa bram automatycznych wiąże się z pewnymi kosztami, dlatego lepiej jest odpowiednio pielęgnować naszą bramę aby uniknąć dodatkowego wydawania pieniędzy.

Z cała pewnością bramy automatyczne są praktyczne i dają duży komfort. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na polaczenie takiej bramy z innymi urządzeniami wykorzystywanymi w naszym domu i ogrodzie, dzięki czemu możemy optymalnie dostosować funkcjonowanie takiej bramy do naszych indywidualnych potrzeb i wygody. Eleganckie wzory i zdobienia oraz bogata kolorystyka sprawiają, że każdy może mieć wyjątkową bramę, która nie tylko będzie praktyczna, ale również będzie stanowić estetyczny element naszej posesji.